Gdzie stosuje się styropian?

Styropian jest niezwykle popularnym materiałem, ponieważ jest tani, bezpieczny i niezawodny. Nie jest niczym dziwnym, że tak chętnie wykorzystuje się go w rozmaitych gałęziach gospodarki. Jedną z nich jest budownictwo, gdzie używany jest on jako izolacja. Rozległe, napowietrzone pory w polistyrenie sprawiają, że nie przewodzi on ciepła ani energii elektrycznej. Właściwość ta znalazła zastosowanie także w przemyśle gastronomicznym, gdzie styropian to główne tworzywo składające się na jednorazowe talerzyki oraz naczynia. Powszechne są wykonane z niego pudełka, w których przechowuje się dania serwowane na wynos.

Nietypowe wykorzystanie styropianu

Z uwagi na swoją niską cenę i szeroką dostępność, styropian znalazł swoje miejsce także przy produkcji ozdób i akcesoriów. Większość dekoracji świątecznych to tak naprawdę spieniony polistyren, pokryty warstwą farby i lakieru. Tworzywo to jest niesamowicie lekkie, dlatego producenci chętnie decydują się na jego wykorzystanie go jako różne rodzaje wypełnień oraz uszczelnień.

Więcej dowiesz się na: http://www.styropmin.pl/.

Rola styropianu w transporcie

Zamawiając paczkę poprzez firmę kurierską, przychodzi ona zazwyczaj odpowiednio zabezpieczona. Oprócz kartonowego pudła oraz folii bąbelkowej, które mają za zadanie ustabilizować towar i ochronić go przed uszkodzeniami, w transporcie często stosuje się styropian. Głównym zadaniem tego materiału jest zapobiegnięcie nadmiernemu przemieszczaniu się danego sprzętu. Ma to ogromne znaczenie, szczególnie podczas przewozu delikatnych produktów, jak na przykład szkło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *