Jak założyć funkcjonalny ogród?

Warto pomyśleć o tym, aby w odpowiedni sposób zagospodarować przestrzeń wokół swojego domu. Piękny ogród to miejsce, które cieszy oko, ale w którym można też miło spędzić czas wolny i wypocząć. Ważne, aby podzielony został na kilka stref, które ułatwią korzystanie z niego. Zakładanie ogrodów można powierzyć profesjonalnym firmom, które zajmują się takim procesem od samego początku do końca. Wiąże się to jednak z dość sporymi kosztami, dlatego z powodzeniem swój ogród można zaplanować i założyć również samodzielnie.

Profesjonalne zakładanie ogrodów

Firmy, które zajmują się tym zadaniem, zazwyczaj swoją pracę dzielą na kilka etapów:

  • Pierwszym z nich jest spotkanie z właścicielem i poznanie jego oczekiwań, jak również odwiedzenie ogrodu i dokonanie wszelkich pomiarów.
  • Kolejnym krokiem powinno być stworzenie planu ogrodu, który będzie dzielił go na kilka stref – wypoczynkową, rekreacyjną oraz ozdobną.
  • Następnie, przechodzi się już do procesu przygotowania terenu, wyrównania go i przygotowania gleby, aby roślinność jak najlepiej się przyjęła.

Później można już przejść do konkretnych prac, takich jak sianie, sadzenie, czy pielenie. Warto zdecydować się na trawnik z rolki, jeśli są takie możliwości finansowe, ponieważ rozwiązanie to bardzo przyspiesza moment radości z gotowego ogrodu.

Założenie ogródka warzywnego

Warto w swoim ogrodzie przeznaczyć choć trochę miejsca na kilka grządek z warzywami lub niewielki tunel. Własne plony to nie tylko satysfakcja, ale również gwarancja dobrego i zdrowego smaku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *