Optymalna wydajność elementów wykonanych z aluminium

Zalety aluminium sprawiają, że jest to nowoczesny, wydajny i skuteczny materiał do zastosowań budowlanych i wykończeniowych. Trwałość to jego największa zaleta. Aluminiowe produkty takie jak listwa aluminiowa są wykonane ze stopów odpornych na warunki atmosferyczne, odpornych na korozję i odpornych na szkodliwe działanie promieni UV, zapewniając optymalną wydajność przez bardzo długi okres użytkowania.

Elastyczność i lekkość produktów aluminiowych

Połączenie właściwości aluminium oznacza, że może być łatwo kształtowane przez dowolny z głównych procesów obróbki metali przemysłowych, w tym walcowanie, wytłaczanie, kucie i odlewanie, gwarantując praktycznie nieograniczony potencjał projektowy. Poza tym, każdy taki produkt jest wyjątkowo lekki. Lekka masa aluminium sprawia, że jest tańszy i łatwiejszy w transporcie i obsłudze na miejscu.

Listwa aluminiowa i jej dodatkowe zalety

Zastosowanie aluminium w budynkach pomaga architektom w spełnianiu specyfikacji wydajności przy minimalizacji wydatków. Aluminiowe elementy mogą być tak mocne jak stal obciążając ciężarem tylko w jednej trzeciej ciężaru tego stopu. Listwy z aluminium cechuje też wysoka odporność na korozję. Powłoka z naturalnego tlenku glinu zapewnia skuteczną barierę ochronną przed elementami niszczącymi inne metale.

Warto też wspomnieć o tym, że aluminium nadaje się w 100% do recyklingu i zużywa tylko 5% energii zużywanej do produkcji oryginalnego produktu. Prawie wszystkie listwy aluminiowe stosowane w budownictwie są poddawane recyklingowi. Wydajność termiczna – jest wisienką na torcie. Jest to istotne w zmniejszaniu stale rosnących kosztów energii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *