Wybór obrazu do mieszkania

Urządzając mieszkanie większość z nas decyduje się na wystrój zgodny z jedną, konkretną myślą przewodnią. W ten sposób uzyskujemy efekt spójnej całości, w której poszczególne elementy pasują do siebie i uzupełniają się nawzajem. Jeśli mamy do dyspozycji przestrzenne pomieszczenia lub dużą powierzchnię ścian warto rozważyć opcję zawieszenia na nich obrazów.

Z czym kojarzą się obrazy olejne?

Obrazy olejne, choć większości z nas kojarzą się z ciemnymi barwami i ponurym klimatem – nie muszą takie być. Przytulnej kuchni wiele uroku dodać mogą piękne słoneczki namalowane na jasnym tle. Nawet do nowoczesnych salonów wyjątkowo dobrze wpasują się portrety w starym stylu. Połączyć możemy wtedy kilka obrazów tworząc z nich swego rodzaju harmonijną mozaikę wielu stylów i rozmiarów dzieł. Tutaj pomocą służy https://www.go4art.pl/.

Kieruj się własnym gustem

Wieszając obrazy na ścianie powinniśmy kierować się przede wszystkim własnym gustem i poczuciem estetyki. Nie ma najmniejszego sensu na siłę umieszczać w najbliższym otoczeniu obrazów olejnych, które nie wpasowują się w naszą definicję piękna i zamiast wywoływać komfort i odprężenie – wywołują negatywne odczucia. Niezależnie od wybranej techniki malowania dzieł pamiętajmy o dopasowaniu ich do nas samych i naszego wnętrza. Tylko w ten sposób mamy szansę uzyskać schludny i spójny efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *