Zadbaj o higienę podczas snu!

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że podczas snu zachodzi wiele procesów, które mają duży wpływ na nasz organizm. Łóżko, miejsce w którym codziennie spędzamy kilka godzin na odpoczynek, nie zawsze jest dostatecznie zadbane. W gruncie rzeczy, rzadko czyści się pościel – z racji, że wypranie jej jest dość problematyczne, większość ludzi decyduje się jedynie na okazjonalną zmianę poszewki. Niestety, takie praktyki prowadzą do gromadzenia się pyłu i roztoczy, które mają bardzo zły wpływ na nasz układ oddechowy. Wydzielany w trakcie nocy pot sprawia, że posłanie staje się środowiskiem dla rozwoju bakterii, czego konsekwencją mogą być nieprzyjemne wysypki i stany zapalne skóry. Można jednak sobie z tym poradzić!

Czyste łóżko to zdrowy sen

Pierwszą rzeczą, o której powinniśmy pomyśleć, to właściwy dobór materaca. Zazwyczaj przykrywamy je prześcieradłem i nie martwimy się, czy są one dostatecznie czyste, czy nie. Niestety, standardowa tkanina absorbuje pot i z biegiem czasu staje się bardzo niehigieniczna. Dobrze jest postawić na materace lateksowe, które o wiele łatwiej jest utrzymać w czystości. Tworzywo sztuczne, z którego są one wykonane, ogranicza rozwój bakterii oraz grzybów.

Jak odświeżyć swoją sypialnię?

Uwagę powinniśmy kierować nie tylko na nasze łóżko, ale także jego najbliższe otoczenie, a mianowicie sypialnię. Pomieszczenie to należy regularnie wietrzyć i odkurzać, aby zachować w niej wysoką jakość powietrza. Dobrym pomysłem jest także wyposażenie się w odświeżacze lub świeczki zapachowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *